I will arrange one on one personalized cooking lessons based on skill level and interest. Together we will do step by step meal planning, grocery shopping, and full coaching on preparing a full meal with a simple dessert. I will also provide you with grocery shopping tips, kitchen, food and safety tips and copies of the recipes we prepare and a Garnishes apron. Fee: $150.00 for one person plus the cost of groceries for up to four hours. $200.00 for two people plus the cost of groceries for up to four hours.

You were the best investment I ever made for Jenny.  The investment ranks higher than the 25K per year for university.  She’s gotta eat well!